Zdrowie w Internecie

Witryna poświęcona zdrowemu i aktywnemu stylowi życia,modzie, ekologii i urodzie

Czy mikrodermabrazja jest dla Ciebie?

Czy mikrodermabrazja jest dla Ciebie?

Są osoby, które mogą się zastanawiać, czy mikrodermabrazja jest dla nich odpowiednia. Przed umówieniem się na wizytę należy zapoznać się z zabiegiem i ryzykiem z nim związanym. Należy również wiedzieć, że jest on bezpieczny i skuteczny. Aby uzyskać więcej informacji, można skontaktować się z Amerykańską Akademią Dermatologii (AAD).

Dzieci

Mikrodermabrazja to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, który usuwa górną warstwę martwego naskórka. Pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce i stosowania kremów złuszczających na kilka dni przed zabiegiem. Używanie nietłustego środka do oczyszczania pomoże chronić skórę podczas zabiegu resurfacingu.

Mikrodermabrazja jest stosunkowo bezpieczną procedurą z niewielką ilością efektów ubocznych. Ponieważ oddziałuje tylko na najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, ryzyko powstania blizn i pigmentacji jest niskie. Pacjenci powinni być jednak świadomi, że procedura może powodować tymczasowe zaczerwienienie, zasinienie i napięcie skóry. Należy jednak zaznaczyć, że im bardziej agresywny zabieg, tym większe ryzyko.

Dzieci są dobrym kandydatem do zabiegu mikrodermabrazji. Podczas zabiegu pacjenci powinni unikać ekspozycji na słońce, opalania i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Ponadto dzieci nie powinny stosować kremów złuszczających przed zabiegiem. Pracownik medyczny oczyści obszar, który ma być poddany zabiegowi, a następnie zastosuje urządzenie do mikrodermabrazji, które będzie oczyszczać skórę z drobnych kryształków tlenku aluminium. Po tym zabiegu następuje zwykle odsysanie próżniowe, aby usunąć martwe komórki skóry. Proces ten zostanie powtórzony kilka razy, a zabieg może trwać od dwóch do czterech sesji.

Po zabiegu specjalista od pielęgnacji skóry oczyści twarz i usunie makijaż. Pacjent otrzyma również okulary ochronne. Zabieg mikrodermabrazji usunie wierzchnią warstwę skóry, a druga procedura będzie zalecana za kilka dni. Zabieg pozostawi skórę ciemniejszą o kilka dni, ale będzie to efekt tymczasowy. Po zabiegu pacjenci będą musieli uważać na picie alkoholu i przyjmowanie aspiryny przez 48 godzin. Powinni również unikać ekspozycji na słońce przez trzy do sześciu miesięcy.

Dorośli

Mikrodermabrazja to zabieg, który usuwa wierzchnią warstwę skóry bez uszkadzania głębszych warstw. Zabieg jest bezbolesny, ale po jego wykonaniu należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym i krem nawilżający. Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim i trwa zazwyczaj godzinę. Zabieg wykonuje licencjonowany specjalista od pielęgnacji skóry, samodzielnie lub pod nadzorem lekarza. Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga znieczulenia, więc osoby dorosłe powinny czuć się komfortowo podczas zabiegu.

Mikrodermabrazja to mało inwazyjny zabieg, który poprawia strukturę i koloryt skóry. Może również poprawić wygląd drobnych linii, zmarszczek i blizn potrądzikowych. Zabieg wykorzystuje małe kryształki do usuwania powierzchniowej warstwy martwego naskórka. Sprzyja to powstawaniu nowych komórek skóry o wyższym poziomie kolagenu i elastyny. Dorośli ze starzejącą się skórą są dobrymi kandydatami do zabiegu, podobnie jak każdy, kto nie ma czasu na poddanie się bardziej inwazyjnym zabiegom resurfacingu.

Chociaż zabieg jest uważany za bezpieczny, to jednak jest to procedura ryzykowna. Mikrodermabrazja może powodować tymczasową wrażliwość skóry, łagodną tkliwość i zasinienie. Istnieje również niewielkie ryzyko powstania blizn. Mikrodermabrazja może również zwiększać powierzchniowe naczynia krwionośne. Dotyczy to szczególnie osób, które chorują na twardzinę.

Mikrodermabrazja nie jest zalecana dla osób z głębokimi bliznami, aktywnymi keloidami, niedawnymi ogniskami opryszczki lub niestabilną cukrzycą. Osoby z poważnymi schorzeniami skóry powinny rozważyć inne, bardziej agresywne zabiegi. Jest to zabieg nieinwazyjny i nie wymaga znieczulenia. Podczas zabiegu może wystąpić lekki dyskomfort, ale pacjenci zgłaszają, że po zabiegu ich skóra jest bardziej promienna i gładsza.

Dorośli powinni zasięgnąć porady lekarza przed zdecydowaniem się na ten zabieg. AAD oferuje informacje na temat mikrodermabrazji. Przed poddaniem się mikrodermabrazji należy skonsultować się z dermatologiem, aby upewnić się, że zabieg jest dla Ciebie bezpieczny. Jeśli chcesz zmniejszyć wygląd pieprzyków i innych defektów skóry, może to być właściwy zabieg dla Ciebie. Nie jest jednak zalecana dla osób, które mają poważne problemy ze skórą, takie jak trądzik lub uszkodzenia słoneczne.

Kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie poddawać się zabiegom mikrodermabrazji wykonywanym przez dermatologa. Zabieg ten wykorzystuje bardzo cienką końcówkę do delikatnego zdrapywania górnej warstwy skóry i stymulowania produkcji kolagenu. Skutkuje to wygładzeniem skóry i usunięciem blizn spowodowanych trądzikiem. Zabieg ten może być również stosowany do redukcji ciemnych plam i problemów pigmentacyjnych.

Istnieją pewne środki ostrożności, których powinna przestrzegać kobieta w ciąży przed poddaniem się zabiegowi mikrodermabrazji. Po pierwsze, nie powinna ona stosować środków czyszczących na bazie beta- lub alfa-hydroksykwasów do oczyszczania przed zabiegiem. Ponadto, nie powinna wykonywać peelingu chemicznego po zabiegu, ponieważ peelingi chemiczne często zawierają kwas salicylowy, który może zaszkodzić rozwijającemu się dziecku.

Kobiety w ciąży mogą nadal korzystać z zabiegów mikrodermabrazji, ale powinny porozmawiać ze swoim dostawcą, jeśli ekstrakcje są zbyt bolesne lub para jest zbyt gorąca. W zależności od reakcji skóry, operator prawdopodobnie dostosuje końcówkę do średniej lub dużej czułości. Może również zmniejszyć liczbę przejść, w zależności od reakcji jej skóry. Kobiety w ciąży nie powinny wykonywać peelingów chemicznych w tygodniach następujących po zabiegu mikrodermabrazji. Kobiety w ciąży powinny zawsze uzyskać zgodę lekarza położnika na poddanie się takim zabiegom.

Melasma związana z ciążą może utrzymywać się do czasu, gdy poziom hormonów wróci do normy. Może to potrwać kilka miesięcy. Gdy poziom hormonów wróci do normy, efekt mikrodermabrazji lub dermabrazji zaniknie. Ponadto produkty do pielęgnacji skóry po zabiegu mogą nie być odpowiednie dla kobiet w ciąży.

Choć kobiety w ciąży często są promienne i pełne blasku, ich skóra nie jest zdrowa. Ma wysoki poziom hormonów, które czynią ją podatną na wysuszenie i podrażnienia. Niektóre kobiety w ciąży mogą mieć również brązowe plamy w okolicach nosa i oczu. Zabieg mikrodermabrazji może pomóc tymczasowo oczyścić te przebarwienia. Ale ponieważ produkcja melanocytów wzrasta, najprawdopodobniej pojawią się one ponownie po ciąży.

Osoby z wrażliwością na leki przeciwtrądzikowe

Mikrodermabrazja jest rodzajem zabiegu złuszczającego, w którym wykorzystuje się ręczne urządzenie do spryskiwania skóry mikrokryształami. Działanie to złuszcza skórę, powodując tarcie pomiędzy kryształkami a powierzchnią skóry. W ten sposób usuwane są martwe komórki skóry, a kolejna warstwa ulega złuszczeniu. Zabieg ten jest łagodniejszy dla skóry niż inne rodzaje złuszczania. Peelingi cukrowe, na przykład, zdzierają powierzchnię skóry i często nie usuwają wszystkich martwych komórek skóry.

Osoby z trądzikiem różowatym są polecane do zabiegu mikrodermabrazji, ale nie jest to dobry wybór dla osób, które mają wrażliwą skórę. Nie nadaje się dla osób z trądzikiem lub ciężkim trądzikiem różowatym i może pogorszyć stan. Ponadto mikrodermabrazja nie powinna być wykonywana w trakcie występowania wyprysków.

Mikrodermabrazja jest dobrym zabiegiem na trądzik zaskórnikowy, ale nie nadaje się na trądzik zapalny. Może bowiem powodować dalsze podrażnienie i surowość skóry, przez co staje się bolesna nad zapalonymi pryszczami. Dla osób z cięższymi przypadkami trądziku, bardziej skuteczną metodą leczenia byłoby użycie bardziej spójnego leku.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym. Usuwa zewnętrzną warstwę martwego naskórka i aktywuje proces gojenia się skóry. Następnie odsłania się nowa skóra znajdująca się pod spodem. Chociaż procedura ta może powodować pewien ból, nie jest to poważny efekt uboczny. Dermatolog może określić, czy mikrodermabrazja jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie w oparciu o Twój stan zdrowia.

Po poddaniu się zabiegowi mikrodermabrazji, przez kilka dni może wystąpić lekkie zaczerwienienie. Zaczerwienienie to zniknie. Należy unikać pocierania lub wybierania obszaru poddanego zabiegowi. Należy również unikać pływania w chlorowanych basenach i uprawiania sportów z piłką przez co najmniej cztery do sześciu tygodni. Po zabiegu można stosować na skórę środki nawilżające, aby ukryć wszelkie zaczerwienienia. Należy jednak skonsultować się z dermatologiem, jeśli skóra nadal będzie się czerwienić lub łuszczyć.

Osoby z głębokimi bliznami Mikrodermabrazja

to idealny zabieg dla osób z głębokimi bliznami i nierównym kolorytem skóry. Zabieg ten nie jest tak inwazyjny jak inne procedury, ale czas rekonwalescencji jest dłuższy. Pełne efekty mogą pojawić się do dwóch tygodni, a całkowite wygojenie może potrwać kilka tygodni. Przez pierwsze trzy do czterech tygodni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce. Ważne jest, aby utrzymywać skórę nawilżoną, aby zminimalizować strupy.

Zabieg jest bezpieczny i ma minimalne skutki uboczne. Niektóre osoby doświadczają tymczasowego zaczerwienienia i łagodnego obrzęku po zabiegu. Jest to jednak przejściowe i ustąpi po zagojeniu się skóry. Po zabiegu należy zastosować balsam nawilżający lub makijaż i odczekać 24 godziny przed wyjściem na zewnątrz. Należy również nosić krem z filtrem po mikrodermabrazji, aby zapobiec uszkodzeniom słonecznym po zabiegu.

Mikrodermabrazja może poprawić tonację skóry, dzięki czemu wygląda ona świeżo i młodo. Wyniki zależą od indywidualnego odcienia skóry, ale z czasem rezultaty będą bardziej widoczne. Najczęściej stosuje się ją na twarzy, ponieważ jest to pierwszy obszar, który widzi większość ludzi.

Mikrodermabrazja to doskonały zabieg na blizny potrądzikowe. Odmłodzi skórę i zmniejszy wygląd blizn. Nie jest to jednak najlepszy zabieg na głębokie blizny, ponieważ może spowodować, że Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa na światło słoneczne. Możesz być również narażony na ryzyko infekcji po zabiegu.

Zabiegi mikrodermabrazji nie są odpowiednie dla osób z głębokimi bliznami, ponieważ mogą nie usunąć ich całkowicie. Jest to jednak skuteczny zabieg dla osób, które chcą zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych. Jest to stosunkowo niedrogi zabieg i nie powoduje znaczących przestojów. Skóra po mikrodermabrazji będzie chwilowo zaróżowiona, ale w ciągu 24 godzin w pełni się zregeneruje. Przed zabiegiem mikrodermabrazji należy skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić, czy jest on odpowiedni dla Ciebie.

Podobne tematy