Zdrowie w Internecie

Witryna poświęcona zdrowemu i aktywnemu stylowi życia,modzie, ekologii i urodzie

Czy mikrodermabrazja wysusza skórę? Jak zapobiegać?

Czy mikrodermabrazja wysusza skórę? Jak zapobiegać?

Zabieg mikrodermabrazji może spowodować wysuszenie skóry po zabiegu, ale jest to normalne. Jest to częsty efekt uboczny, który ustępuje samoistnie w ciągu tygodnia. W międzyczasie możesz zastosować dodatkowy krem nawilżający, aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu skóry. Ten zabieg może również zmniejszyć natłuszczenie skóry, co może być korzystne dla osób z tłustą skórą.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z beautywpolsce.pl

Może powodować oparzenia słoneczne

Zabieg mikrodermabrazji może powodować oparzenia słoneczne, dlatego po jego zakończeniu należy pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem. Mikrodermabrazja zwiększa wrażliwość skóry na słońce, co czyni ją bardziej podatną na uszkodzenia słoneczne. Zaleca się codzienne stosowanie kremu z filtrem po zabiegu. Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z dermatologiem i być świadomym ryzyka.

Zabieg dermabrazji pozostawi skórę różową i może spowodować powstanie skorupy. Może to opóźnić proces gojenia lub pogorszyć wyniki. Pacjenci są zachęcani do noszenia kremu z filtrem przeciwsłonecznym i kremu nawilżającego oraz powinni unikać bezpośredniego światła słonecznego przez dwa do czterech tygodni. Ważne jest, aby zaplanować wizyty kontrolne u dermatologa, aby upewnić się, że skóra goi się prawidłowo.

Może powodować suchość

Po zabiegu mikrodermabrazji skóra może być sucha, podrażniona i mrowiąca. Jeśli tak się stanie, użyj delikatnego środka oczyszczającego, aby złagodzić skórę i codziennie ją nawilżaj. Upewnij się również, że pijesz dużo wody. Ponadto, powinieneś unikać skubania suchej skóry, aby zapobiec infekcji.

Po zabiegu mikrodermabrazji powinnaś pić dużo wody. Dzięki temu Twoja skóra będzie nawilżona i pomoże jej szybciej zregenerować się po zabiegu. Picie dużej ilości wody może również pomóc zminimalizować skutki suchości po zabiegu mikrodermabrazji.

Nie powoduje zmiany koloru skóry ani blizn

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg, który może być stosowany w celu poprawy struktury i tonu skóry. Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim przy użyciu ręcznej piaskarki, która rozpyla na skórę kryształy tlenku aluminium pod wysokim ciśnieniem. Kryształki te usuwają powierzchniowe niedoskonałości skóry, takie jak drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe, pozostawiając skórę gładką i odświeżoną. Mikrodermabrazja jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry, choć niektóre schorzenia mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu.

Chociaż większość osób może powrócić do normalnej aktywności kilka dni po zabiegu, powinny one unikać słońca przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Ponadto, należy stosować dobry filtr przeciwsłoneczny lub nosić kapelusz z szerokim rondem, aby chronić skórę przed promieniami UV. Po zabiegu należy również stosować krem nawilżający. I pamiętaj, aby unikać noszenia makijażu przez 24 godziny po zabiegu.

Jest nieinwazyjny

Proces jest bezpieczny dla większości typów skóry. Jednak niektórzy klienci powinni go unikać, jeśli mają aktywne keloidy lub niezdiagnozowane zmiany. Również klienci, którzy niedawno przeszli peeling chemiczny lub zastrzyk kolagenowy powinni odczekać dwa do trzech tygodni przed mikrodermabrazją. Powinni również unikać woskowania i opalania przez kilka tygodni przed zabiegiem.

Zabieg jest szybki i bezbolesny. Większość osób wraca do normalnej aktywności w ciągu siedmiu do czternastu dni. Zabieg może powodować wrażliwość skóry i zaróżowienie, ale jest to na ogół przejściowe. Po zabiegu mikrodermabrazji ważne jest stosowanie kremu nawilżającego. Warto również unikać ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu.

Jest bezpieczna

Mikrodermabrazja to niechirurgiczny zabieg, który jest bezpieczny, gdy wykonuje go przeszkolony, zarejestrowany praktyk. W procesie tym wykorzystuje się kryształy do usuwania martwych komórek skóry z twarzy i szyi bez uszkadzania zdrowej skóry. Zabieg może sprawić, że skóra stanie się jaśniejsza i bardziej napięta, dzięki czemu będzie wyglądać młodo i świeżo. Po zabiegu można zastosować krem nawilżający, aby zwiększyć efekty. Po zabiegu mikrodermabrazji będziesz mógł powrócić do swoich normalnych zajęć, chociaż rezultaty zabiegu mogą być wzmocnione przez inne usługi pielęgnacyjne, takie jak twarz lub peeling chemiczny.

Mikrodermabrazja jest stosunkowo niedrogim zabiegiem kosmetycznym. Chociaż zaleca się wykonanie kilku zabiegów, jedna sesja może zaoferować znaczące rezultaty. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z dermatologiem przed poddaniem się tej procedurze, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie leczenie dla swojej skóry.

Jest delikatna

Mikrodermabrazja jest bezpieczną, delikatną procedurą, która nie powoduje żadnych przestojów. Pacjenci mogą odczuwać lekką wrażliwość skóry i zaróżowienie po zabiegu, ale ustąpią one w ciągu dnia lub dwóch. Pacjenci są zachęcani do kontynuowania swoich normalnych czynności, ale powinni unikać słońca przez trzy do sześciu miesięcy po zabiegu. Ważne jest, aby po zabiegu stosować krem nawilżający, aby zapobiec wysuszeniu skóry.

Proces mikrodermabrazji polega na użyciu ręcznego urządzenia, które wykorzystuje drobny strumień mikrokryształów do delikatnego złuszczania skóry. Tarcie wywołane przez powietrze i kryształki pobudza powierzchnię skóry, co powoduje złuszczanie martwych komórek i pobudza wzrost kolejnej warstwy. Mikrodermabrazja jest znacznie łagodniejsza dla skóry niż inne metody złuszczania, takie jak peelingi cukrowe. Peelingi cukrowe, na przykład, mogą rozerwać wierzchnią warstwę skóry i nie usunąć wszystkich martwych komórek.

Podobne tematy