Zdrowie w Internecie

Witryna poświęcona zdrowemu i aktywnemu stylowi życia,modzie, ekologii i urodzie

Jak przygotować się do zabiegu HydroFacial

Jak przygotować się do zabiegu HydroFacial

Jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed zabiegiem hydra facial, w tym czego się spodziewać podczas zabiegu i jak pielęgnować skórę po zabiegu. Pierwszą rzeczą, którą powinnaś wiedzieć jest to, że zabieg nie jest bolesny! Urządzenie jest jak zaawansowana technologicznie próżnia, a operator po prostu naciska przycisk, aby zasysać roztwór na twarz. Inny kawałek sprzętu następnie wydobywa zanieczyszczenia z porów. Zabieg trwa zazwyczaj od 15 do 45 minut. Ważne jest wcześniejsze oczyszczenie skóry, aby przygotować ją do zabiegu.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie beautymagazine.com.pl

Przygotowanie do zabiegu hydrafacial

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do zabiegu hydrofacial jest upewnienie się, że Twoja skóra jest czysta i wolna od zanieczyszczeń. Unikanie ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania ultrafioletowego może pomóc w osiągnięciu najlepszych rezultatów. Innym sposobem ochrony skóry przed i po zabiegu jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Twój estetyk może polecić konkretne produkty do ochrony skóry.

Przez pierwszy dzień po zabiegu unikaj złuszczania lub golenia twarzy. Proces ten może prowadzić do podrażnienia skóry. Należy również unikać intensywnej aktywności fizycznej przez co najmniej dwa dni przed zabiegiem. Jeśli to możliwe, powinnaś również unikać wszelkich produktów kosmetycznych zawierających kwas glikolowy lub inne składniki złuszczające. Chociaż po zabiegu HydraFacial nie będą one potrzebne, możesz chcieć trzymać się z dala od słońca przez co najmniej trzy do pięciu dni.

HydraFacial jest doskonałym zabiegiem przeciwstarzeniowym. Pomaga zminimalizować widoczność drobnych linii i zmarszczek, zredukować trądzik, zmniejszyć ilość wydzielanego oleju i rozjaśnić skórę. Może również poprawić teksturę i zdrowie Twojej skóry. Dla tych, którzy nie są pewni, czy zabieg jest dla nich odpowiedni, najlepiej porozmawiać z lekarzem medycyny estetycznej.

Zabiegi HydraFacial zazwyczaj obejmują połączenie produktów miejscowych i peelingów. Za pomocą peelingu AHA lekarz usunie najbardziej zewnętrzną warstwę martwych komórek skóry, aby przygotować skórę do kolejnych kroków. Oprócz peelingu, HydraFacial wykorzystuje technologię zasysania Vortex-Fusion, która pomaga usunąć zanieczyszczenia i oczyścić pory. Na koniec zabieg zawiera antyoksydanty i peptydy, które nadają skórze zdrowy blask.

Zabiegi HydraFacial są szybkie i łatwe. W przeciwieństwie do innych rodzajów zabiegów na twarz, są one relaksujące, wygodne i zapewniają stałe rezultaty za każdym razem. HydraFacial wykorzystuje opatentowany system Vortex-Fusion do usuwania martwych komórek skóry, usuwania zanieczyszczeń i nawilżania skóry. Zabiegi HydraFacial trwają około pół godziny i nie wymagają przestojów!

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać przygotowując się do zabiegu HydraFacial jest unikanie wszelkich leków na trądzik i retinoidów przed wizytą. Zazwyczaj zabieg nie powoduje żadnych istotnych reakcji niepożądanych, ale należy unikać stosowania środków złuszczających skórę przed zabiegiem. Rezultaty zabiegu HydraFacial utrzymują się przez około pięć do siedmiu dni, chociaż niektórzy klienci stwierdzają, że mogą przedłużyć efekty stosując miesięczną kurację.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu HydraFacial ważne jest, aby zadbać o swoją skórę. Zabieg obejmuje oczyszczanie i złuszczanie. Urządzenie do hydradermabrazji poprzez delikatne zasysanie usuwa ze skóry martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia. Następnie nakładana jest maska antyoksydacyjna, która odżywia skórę i dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych.

Po zabiegu HydraFacial należy unikać słońca i sztucznych solarium przez co najmniej 48 godzin. Należy również unikać energicznych ćwiczeń fizycznych. Najlepiej jest unikać stosowania jakichkolwiek produktów kosmetycznych z kwasem glikolowym lub innymi składnikami złuszczającymi przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu HydraFacial. Ponadto, należy unikać zabiegów laserowych, dermaplaningu lub mikrodermabrazji na obszarze poddanym zabiegowi przez co najmniej 72 godziny.

Po zabiegu HydraFacial może wystąpić lekkie złuszczanie się skóry. To złuszczanie jest mikroskopijne i nie jest widoczne gołym okiem. Nie będzie miało wpływu na końcowe rezultaty zabiegu HydroFacial. Mogą jednak pojawić się niewielkie zasinienia.

Należy poinformować centrum o wszelkich wcześniejszych zabiegach chemicznych, takich jak wypełniacze lub Botox. Ogólnie rzecz biorąc, należy odczekać dwa tygodnie po zabiegu HydraFacial przed poddaniem się zabiegom z użyciem Botoxu lub wypełniaczy. W zależności od rodzaju trądziku, po zabiegu HydraFacial może wystąpić kilkudniowy przestój.

Microneedling jako zabieg hydrafacial

Microneedling to niechirurgiczny zabieg, który służy do naprawy skóry. Często polecany jest osobom z matową, suchą i zwiotczałą skórą. Zabieg ten promuje produkcję kolagenu i obrót komórkowy. Może odwrócić oznaki starzenia.

Microneedling może pomóc zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek, a także może pomóc w zapobieganiu trądziku. Pomaga również wygładzić blizny potrądzikowe. Microneedling jest procesem stopniowym, więc może być konieczne wykonanie więcej niż jednego zabiegu, aby zobaczyć radykalne rezultaty. Jednak czas przestoju jest minimalny. Należy spodziewać się pewnego zaczerwienienia i obrzęku po zabiegu, ale powinno ono ustąpić po kilku dniach. Zabieg jest również wystarczająco delikatny dla osób o wrażliwej skórze.

Microneedling to bezpieczny i skuteczny zabieg na twarz i ciało. Proces polega na użyciu derma rollera z maleńkimi igiełkami do oczyszczania skóry. Igły mają średnicę około 2,5 milimetra. Przenikają one przez środkową warstwę skóry, powodując niewielką ranę i niewielkie krwawienie. W odpowiedzi organizm naprawia ten obszar.

Chociaż peelingi chemiczne są bardzo skuteczne, nie są zalecane dla wszystkich. Osoby z niektórymi chorobami skóry, takimi jak trądzik różowaty, powinny unikać tej procedury. Również kobiety w ciąży powinny go unikać. Niektóre serum nie zostały przetestowane jako bezpieczne w czasie ciąży. Zabieg ten nie jest odpowiedni dla kobiet z ciężkimi chorobami skóry.

Microneedling to doskonały sposób na poprawę wyglądu starzejącej się skóry. Microneedling jest zabiegiem nieinwazyjnym, który można wykonać w domu. Nie może być jednak wykonywany w domu przez amatora. Zabieg ten może wykonać jedynie licencjonowany lekarz medycyny estetycznej.

Microneedling jest skutecznym dodatkiem do zabiegu HydraFacial. Ten niechirurgiczny zabieg pomaga usunąć toksyny, martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia z porów skóry. Pomaga również uzupełnić naturalny poziom nawilżenia skóry.

Wykonanie hydrafacialu u przeszkolonego lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa

Hydrafacial to nieinwazyjny zabieg polegający na oczyszczeniu i złuszczeniu skóry. Urządzenie wykorzystuje wirową końcówkę oczyszczającą, aby poluzować brud i zanieczyszczenia, które zatykają pory skóry. Zabieg ten wspomaga również krążenie i drenaż limfatyczny. Zabieg jest nieinwazyjny i może być wykonywany w trzydziestu, sześćdziesięciu lub dziewięćdziesięciu minutach sesji.

Początkowy zabieg może kosztować od 200 do 350 dolarów. Dodatkowe opłaty mogą być wymagane dla produktów do domu i wzmacniaczy. Przed zarezerwowaniem zabiegu hydrafacial warto sprawdzić koszt i reputację lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa w danej placówce. Niektórzy usługodawcy oferują pakiety ze zniżkami w przypadku wykupienia serii zabiegów.

HydraFacial jest delikatny i odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Jeśli jednak masz wrażliwą skórę, może nie być dla Ciebie odpowiedni. Twój usługodawca dostosuje zabieg do Twoich konkretnych potrzeb. Na przykład, jeśli masz trądzik, usługodawca może zalecić odczekanie dnia lub dwóch przed poddaniem się zabiegowi HydraFacial.

Wyszkolony lekarz medycyny estetycznej lub dermatolog będzie w stanie wykonać HydraFacial bezpiecznie i skutecznie. Koszt będzie zależał od gabinetu i miejsca, które wybierzesz. Możesz uzyskać HydraFacial za zaledwie 100 dolarów lub aż 450 dolarów w lokalnym gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi HydraFacial mogą pomóc Twojej skórze wyglądać młodziej i czuć się zdrowiej. Zabieg usuwa martwe komórki skóry i zanieczyszczenia z porów. Poprawia również elastyczność skóry. Zmniejsza także widoczność drobnych linii i innych oznak starzenia. Może również poprawić trwałość makijażu.

Zabieg HydraFacial jest procedurą nieinwazyjną. Wyszkolony lekarz medycyny estetycznej analizuje skórę i dostosowuje zabieg do potrzeb klienta, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zabieg trwa zazwyczaj 30 minut i nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnienia.

Do zabiegów HydraFacial zalecany jest certyfikowany dermatolog. Dermatolodzy specjalizują się w problemach i zabiegach skórnych. Mogą wykonywać zabiegi takie jak dermaplaning, nici PDO i zaawansowane zabiegi HydraFacial. Wyszkolony lekarz medycyny estetycznej lub dermatolog może również przepisać leki w celu poprawy stanu zdrowia Twojej skóry.

Podobne tematy