Zdrowie w Internecie

Witryna poświęcona zdrowemu i aktywnemu stylowi życia,modzie, ekologii i urodzie

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania, bezpieczeństwo, koszty i skutki uboczne

Mikrodermabrazja - przeciwwskazania, bezpieczeństwo, koszty i skutki uboczne

Istnieje wiele korzyści wynikających z zabiegów mikrodermabrazji, ale są też pewne zagrożenia i potencjalne skutki uboczne. Zanim przystąpisz do tego zabiegu, ważne jest, abyś dowiedziała się, czego powinnaś się spodziewać. W tym artykule dowiesz się o Przeciwwskazaniach, Bezpieczeństwie, Kosztach i Skutkach ubocznych.

Przeciwwskazania

Przed poddaniem się zabiegowi mikrodermabrazji należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Niektóre schorzenia mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu, w tym infekcje, łuszczyca i egzema. Niektóre rodzaje raka mogą również powodować ropnie na skórze. Jeśli jesteś w ciąży, powinnaś odczekać co najmniej sześć miesięcy przed poddaniem się zabiegowi mikrodermabrazji. Jeśli masz cukrzycę, zabieg mikrodermabrazji może uszkodzić naczynia krwionośne i nerwy. Jeśli jesteś cukrzykiem, powinieneś uzyskać pisemną zgodę od lekarza przed wykonaniem zabiegu.

Chociaż procedura różni się w zależności od kliniki, podstawowa procedura jest taka sama. Skóra jest oczyszczana, a technik rozpyla drobne kryształki na skórę za pomocą ręcznej końcówki lub ssania próżniowego. W niektórych klinikach technik używa różdżki z końcówką diamentową. Zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania znieczulenia miejscowego, ale po zabiegu można spodziewać się przejściowego dyskomfortu i zaczerwienienia skóry. Może być również konieczne unikanie ekspozycji na światło słoneczne przez kilka dni po zabiegu.

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który usuwa wierzchnią warstwę skóry, pozostawiając świeżą warstwę skóry. W niektórych przypadkach do uzyskania pożądanych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji. Jest on zazwyczaj stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych, pigmentacji wywołanej słońcem i zmarszczek. Czasami jest łączony z lekami, aby pomóc w leczeniu trądziku.

Osoby z trądzikiem zapalnym powinny unikać mikrodermabrazji, ponieważ może ona reaktywować infekcję. Zabieg mikrodermabrazji może również rozprzestrzenić infekcję z jednej strony skóry na drugą. Dlatego ważne jest, aby przed wykonaniem zabiegu poinformować świadczeniodawcę, czy ma się jakiekolwiek zakażenie skóry, np. zimne owrzodzenia.

Osoby z otwartymi owrzodzeniami, poważnymi zmianami skórnymi oraz bliznami keloidowymi powinny unikać mikrodermabrazji. Ponadto osoby z zaburzeniami krwawienia, niedawno przebytą opryszczką i cukrzycą nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Osoby te powinny również unikać zabiegu, jeśli mają blizny keloidowe, gdyż ten rodzaj zabiegu może je pogłębić.

Efekty uboczne

Efekty uboczne zabiegu mikrodermabrazji są łagodne, przejściowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. U niektórych osób po zabiegu występuje zaczerwienienie, obrzęk lub lekkie zasinienie, ale nie jest to poważny problem. Po zabiegu należy unikać bezpośredniego światła słonecznego przez kilka dni i stosować filtry przeciwsłoneczne w celu ochrony skóry. Jeśli wystąpią jakiekolwiek komplikacje, najlepiej skontaktować się z kliniką, w której przeprowadzono zabieg lub odwiedzić lokalny A&E.

Po zabiegu należy unikać stosowania ostrych produktów do pielęgnacji skóry przez co najmniej 48 godzin. Zaleca się również stosowanie kremu nawilżającego z filtrem SPF, aby zapobiec dalszemu złuszczaniu. Należy unikać słońca i pocierania lub dłubania w leczonym miejscu. Należy również unikać alkoholu i aspiryny przez co najmniej tydzień. Zabieg może spowodować pewne przyciemnienie skóry, ale nie jest to trwałe. Należy zaplanować wizytę kontrolną wkrótce po zabiegu.

Przebarwienia skóry to najczęstszy efekt uboczny zabiegu mikrodermabrazji. Osoby o jasnej skórze nie muszą się tym martwić, ale osoby o ciemnej skórze mogą spodziewać się plam i zaczerwienień przez kilka dni lub nawet kilka tygodni po zabiegu. Jednak zaczerwienienie i łuszczenie się skóry ustąpi w ciągu kilku dni. W przypadku osób o ciemniejszej karnacji, można użyć podkładu, aby zakryć dotknięte miejsce.

Zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry, ale pacjenci o ciemnej karnacji mogą odczuwać łagodne skutki uboczne. Łuszcząca się skóra jest normalnym zjawiskiem po zabiegu mikrodermabrazji i jest znakiem, że skóra goi się prawidłowo. Jeśli wystąpią efekty uboczne, ważne jest, aby poinformować o tym wcześniej dermatologa. Większość pacjentów nie doświadcza poważnych negatywnych skutków ubocznych, ale mimo to powinni oni skonsultować się z dermatologiem przed poddaniem się temu zabiegowi.

Mikrodermabrazja jest skuteczna w przypadku wszystkich rodzajów skóry i może zmniejszyć widoczność blizn i zrogowaceń typu pilaris. Może również promować wzrost nowej warstwy skóry, która jest bogata w kolagen i elastynę. Ponadto, po mikrodermabrazji można spodziewać się gładszej i bardziej promiennej skóry. Zabieg mikrodermabrazji

Safeness

to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie wierzchniej warstwy Twojej skóry. Usuwa martwe komórki skóry z twarzy i szyi bez uszkadzania zdrowej skóry pod spodem. Zabieg pozostawia skórę rozświetloną, gładką i młodą. Nie wymaga żadnych przestojów i może być powtarzany co cztery do ośmiu tygodni.

Ważne jest jednak, aby znać związane z nim ryzyko. Chociaż możliwe jest wystąpienie reakcji po zabiegu, większość tych efektów jest łagodna i tymczasowa. Chociaż zabieg może uszkodzić Twoją skórę, nie uszkadza naskórka i nie powoduje długotrwałych problemów. Mikrodermabrazja jest bezpieczna dla większości typów skóry.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i pływania przez kilka dni. Jednak po dwóch tygodniach można powrócić do normalnej aktywności. Ważne jest jednak, aby używać skutecznego kremu nawilżającego, aby zapobiec wysuszeniu skóry. Ponadto, Twoja skóra może wyglądać na nieco czerwoną podczas procesu gojenia. Jeśli masz aktywny trądzik, nie powinieneś poddawać się dermabrazji na twarzy.

Mikrodermabrazja to bezpieczny zabieg, który pomaga usunąć zmarszczki, drobne linie i inne oznaki starzenia. Stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, które są ważnymi składnikami struktury skóry. Jest najbardziej skuteczny dla zdrowych dorosłych z niewielkimi chorobami skóry. Nie sprawdzi się jednak u osób ze śladami po oparzeniach lub tych z innymi rodzajami uszkodzeń skóry.

Zabieg może trwać kilka minut lub godzinę w zależności od stopnia zaawansowania. Jest on zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym w gabinecie, ale niektóre osoby mogą wymagać przyjęcia do szpitala, jeśli mają rozległe prace wykonane. Przed zabiegiem dermabrazji należy zawsze umyć twarz i unikać nakładania makijażu. Należy również nosić luźne ubrania. Konieczna będzie również wizyta u lekarza w celu przeprowadzenia badań kontrolnych.

Zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Może jednak spowodować przejściowy obrzęk i zaczerwienienie. Zaleca się unikanie ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu. W razie jakichkolwiek obaw należy niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem.

Koszt

Zabiegi mikrodermabrazji to doskonały sposób na uzyskanie młodziej wyglądającej cery. Zabiegi te działają w celu zwiększenia produkcji kolagenu, który sprawia, że skóra jest napięta i gładka. Z wiekiem produkcja kolagenu maleje. Krajowy średni koszt zabiegu mikrodermabrazji wyniósł 139 dolarów w 2016 roku. Twój całkowity koszt będzie zależał od lokalizacji zabiegu, rodzaju zabiegu, który wybierzesz, oraz opłat dostawcy.

Mikrodermabrazja jest delikatnym zabiegiem pielęgnacyjnym i nie jest bolesna. Po zabiegu należy stosować produkty nawilżające, które nawilżą i odżywią skórę. Ponadto, po zabiegu trzeba będzie unikać bezpośredniego światła słonecznego. Dodatkowo, jeśli obawiasz się wrażliwości, możesz chcieć skonsultować się z dermatologiem przed poddaniem się zabiegowi.

Mikrodermabrazja to niechirurgiczny zabieg, który daje niesamowite rezultaty. Zabieg wykorzystuje różdżkę z diamentową końcówką, która za pomocą mechanizmu ssącego usuwa wierzchnią warstwę skóry, wspomagając wzrost nowej. Jest to bezpieczny i niedrogi sposób na nadanie skórze młodzieńczego, promiennego wyglądu.

Zabieg mikrodermabrazji na blizny potrądzikowe w Dubaju kosztuje około 500 AED za sesję. Jednak dokładny koszt będzie się różnił w zależności od lekarza i specjalisty, którego wybierzesz. Procedura będzie zazwyczaj obejmowała leczenie dostosowane do potrzeb klienta i może obejmować kilka różnych zabiegów. Warto też przyjrzeć się kwalifikacjom dermatologa.

Mikrodermabrazja jest świetną opcją w walce ze śladami po trądziku. Ważne jest jednak, aby przed zabiegiem zmyć makijaż, ponieważ może on zakłócić przebieg zabiegu. Po zabiegu prawdopodobnie będziesz musiała stosować specjalną pielęgnację skóry, aby pomóc w jej regeneracji. W niektórych przypadkach proces ten będzie wymagał kilku sesji.

Zabieg mikrodermabrazji jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i może być przeprowadzany w specjalistycznych salonach. Mikrodermabrazja jest nieinwazyjna, co oznacza, że nie trzeba będzie stosować żadnego znieczulenia. Jednak zabieg ten nie jest dla każdego. Jeśli masz historię trądziku lub innych zaburzeń skóry, możesz nie być dobrym kandydatem.

Koszt mikrodermabrazji różni się w zależności od lokalizacji, którą wybierzesz. W Toronto średnia cena zabiegu wynosi 150 dolarów. Jednak rzeczywisty koszt zależy od lekarza, leczonego obszaru i innych czynników. Należy pamiętać, że procedura ta nie jest objęta ubezpieczeniem medycznym, więc musisz zaplanować ją samodzielnie.

Podobne tematy