Zdrowie w Internecie

Witryna poświęcona zdrowemu i aktywnemu stylowi życia,modzie, ekologii i urodzie

Jakie są skutki zażywania silnego zioła i ecstasy?

Jakie są skutki zażywania silnego zioła i ecstasy?

Jeśli zastanawiasz się nad skutkami zażywania mocnej marihuany i tabletek ecstasy, przeczytaj ten artykuł. Stymulanty te mogą zakłócać funkcjonowanie społeczności i zmieniać więzi społeczne. Długotrwałe używanie takich substancji może mieć negatywne konsekwencje. Wpływ silnych stymulantów na więzi społeczne jest poważniejszy niż w przypadku marihuany i tabletek ecstasy. Skutki zażywania silnych ziół i tabletek ecstasy są w dużej mierze związane z siłą więzi społecznych.

Siła więzi społecznych

Sieć społeczna to grupa ludzi zorganizowanych w taki czy inny sposób. Połączenia między tymi osobami nazywane są więziami. Mark Granovetter definiuje siłę więzi jako połączenie czasu, intensywności emocjonalnej i wzajemnych usług. Każdy rodzaj więzi ma swoje wady i zalety. Jednak wszystkie rodzaje więzi są pod pewnymi względami korzystne. W tym artykule omówimy trzy różne rodzaje więzi.

Jednym z najlepszych sposobów mierzenia siły więzi społecznych jest sprawdzenie, jak dużo ludzie ze sobą rozmawiają. Badania par i przyjaciół wykazały, że więzi na odległość są podobne do tych, które łączą bliskich przyjaciół. Mogą one być także słabsze niż więzi dalekiego zasięgu w większych sieciach społecznych. Wyniki tego badania nie są jednak ostateczne, ponieważ nie ma danych porównawczych w skali populacji. Możemy sprawdzić hipotezę Botta, przyglądając się wzorcom komunikacji między małżeństwami i ich przyjaciółmi.

Długotrwałe stosowanie silnych środków pobudzających może mieć negatywne skutki

Istnieje wiele możliwych negatywnych skutków długotrwałego stosowania środków pobudzających, ale nie zawsze są one widoczne od razu. Długotrwałe stosowanie środków pobudzających może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi, nieregularnego bicia serca, niedoborów żywieniowych i napadów drgawkowych. Mogą one również zwiększać ryzyko wystąpienia niewydolności serca lub drgawek. Te skutki uboczne mogą nie być widoczne od razu, ale z czasem mogą się nasilać. Na szczęście dostępne jest profesjonalne leczenie.

Krótkotrwałe stosowanie leków pobudzających wydawanych na receptę, takich jak Ritalin i Concerta, może poprawić objawy ADHD. Leki te pobudzają ośrodkowy układ nerwowy, zwiększając koncentrację i uwagę. Mogą one jednak powodować skutki uboczne, takie jak przyspieszone bicie serca, wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia snu. Mogą one nawet zmniejszać apetyt i powodować niedożywienie. Niebezpieczna jest także metamfetamina – krystaliczny proszek, który często się pali lub wciąga. Chociaż działa szybko, metamfetamina może mieć negatywny wpływ na centralny układ nerwowy i nie powinna być przyjmowana przez dłuższy czas.

Skutki zażywania silnych tabletek ecstasy

Chociaż efekty te są tymczasowe, mogą utrzymywać się przez kilka dni, a nawet tygodni. Osoby zażywające ecstasy są narażone na ryzyko rozwoju uzależnienia psychicznego. Objawy używania ecstasy to mdłości, wymioty, ból głowy i utrata apetytu. Użytkownicy często odczuwają zawroty głowy i mdłości, a ich tętno znacznie wzrasta. Skutki silnego zażycia ecstasy mogą spowodować trwałe uszkodzenie serca i wątroby.

Chociaż MDMA nie jest tak niebezpieczna jak alkohol, nadal istnieje ryzyko. MDMA może powodować uzależnienie, dlatego osoby, które jej używają, powinny robić częste przerwy i pić dużo wody. Ważne jest także, aby unikać przyjmowania leków o działaniu depresyjnym, takich jak Viagra(r). Zarówno MDMA, jak i ecstasy mogą zwiększać ryzyko zakażenia wirusem HIV lub zapaleniem wątroby. Z tego powodu przed zażyciem MDMA należy się dobrze zastanowić, czy można się na to zgodzić.

Skutki zażywania silnego zioła

Zioło jest obecnie popularnym narkotykiem rekreacyjnym z długą listą potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. Zawartość głównego składnika psychoaktywnego w trawce, THC, wzrosła w Stanach Zjednoczonych dramatycznie od 1995 roku. W miarę jak kolejne stany legalizują ją, staje się ona coraz mocniejsza. Naukowcy i lekarze z pogotowia ratunkowego są zaniepokojeni skutkami tej rosnącej tendencji. Nie ma jednak solidnych dowodów na poparcie tych obaw. Biorąc pod uwagę ryzyko i korzyści związane z mocniejszym ziołem, eksperci zalecają podejmowanie świadomych decyzji dotyczących poziomu THC w produktach ziołowych.

Jedno z ostatnich badań wykazało związek między marihuaną o wysokiej mocy a rozwojem zaburzeń psychotycznych. Osoby używające marihuany o wysokiej mocy były dwukrotnie bardziej narażone na wystąpienie zaburzeń psychotycznych niż osoby, które w ogóle nie używały trawki. W innym badaniu wzięło udział 900 pacjentów z 11 klinik i stwierdzono, że codzienne używanie marihuany było związane z większym ryzykiem wystąpienia zaburzeń psychotycznych. Związek między trawką o wysokiej mocy a chorobami psychicznymi jest niejasny, ale z pewnością stanowi powód do niepokoju.

Podobne tematy