Zdrowie w Internecie

Witryna poświęcona zdrowemu i aktywnemu stylowi życia,modzie, ekologii i urodzie

L4 po zabiegu Nucleofil

Zabieg Nucleofil to zabieg z zakresu mezoterapii, wykonywany za pomocą preparatu przeznaczonego do głębokiej odnowy skóry. Stosuje się go w celu odmłodzenia skóry, przywrócenia jej jędrności oraz w profilaktyce antystarzeniowej. Zabieg wykonywany jest w oparciu o naturalne składniki o właściwościach stymulujących, odmładzających i ochronnych, dlatego uznawany jest za bezpieczny i przeznaczony do każdego rodzaju skóry – nawet bardzo wrażliwej. Jednak część pacjentów wykazuje podwyższony poziom wrażliwości na ból i po tego typu zabiegu wymaga kilku dni odpoczynku by móc zregenerować są przed powrotem do pracy. W takiej sytuacji można poprosić lekarza o zwolnienie L4 po zabiegu. Co warto wiedzieć w zakresie zwolnienia z pracy, czyli tzw. chorobowego po zabiegu Nucleofil? 

Czy po zabiegu Nucleofil można uzyskać zwolnienie L4?

Chociaż zabieg Nucleofil uważany jest za mało inwazyjny, jednak część pacjentów nie wyobraża sobie natychmiastowego powrotu do pracy i zastanawia się czy w takich sytuacjach przysługuje zwolnienie lekarskie. Co powinni w takiej sytuacji zrobić i o czym powinni pamiętać?

Z pewnością warto odpowiednio wcześniej poinformować lekarza, który ma wykonywać zabieg o wysokiej wrażliwości na ból, ponieważ można wówczas zastosować odpowiednie znieczulenie w postaci np. kremu. Warto też zapytać o okres utrzymywania się opuchlizny i inne, możliwe skutki uboczne. Należy też wiedzieć, że w przypadku zabiegu jakim jest Nucleofil pacjent może liczyć na zwolnienie w formie L4, chodź z założenia sam zabieg nie jest odpowiedzią na chorobę – element ten został stworzony przez specjalistów strony . Wiąże się jednak z odczuwaniem bólu, z obrzękiem lub czasowymi zmianami w obrębie twarzy, które mogą stanowić przeciwwskazania do pracy, o czym ostatecznie zawsze decyduje lekarz. Możesz zawsze poprosić o L4 na jeden dzień.

Jak uzyskać zwolnienie L4 po zabiegu Nucleofil?

Aby uzyskać zwolnienie L4 po zabiegu Nucleofil  należy porozmawiać z lekarzem. Jeśli uzna on, że konieczne jest pozostanie w domu na kilka dni i przestrzeganie ścisłych zasad, a nawet niewychodzenie z mieszkania, to wówczas może zdecydować się na wypisanie pacjentowi zwolnienia. Przemawia za tym szczególna wrażliwość pacjenta na ból oraz fakt, że po upływie kilku lub kilkunastu godzin mogą pojawiać się skutki uboczne zabiegu, w takiej postaci jak opuchlizna lub dolegliwości bólowe, na które narażone są osoby o niskiej tolerancji bólu. Jeśli jest się zatem osobą, która źle znosi nawet tak mało inwazyjny zabieg jakim jest Nucleofil, to warto odpowiednio wcześniej poinformować o tym swojego lekarza i poprosić go o kilka dni zwolnienia.

Nucleofil to określenie serii innowacyjnych zabiegów, przeznaczonych do głębokiej biostymulacji skóry, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Sam zabieg pozwala odpowiednio nawodnić skórę, poprawia jej napięcie i koloryt, ale też pozostawia niewielkie skutki uboczne, w postaci tymczasowych zasinień czy krwiaków, będących efektem nakłucia skóry twarzy igłą. Samemu zabiegowi może też towarzyszyć ból podczas wstrzyknięć, który można wyeliminować poprzez zastosowanie środka znieczulającego w postaci np. kremu. Zdarzają się też stany alergiczne po zabiegu, które objawiają się rumieniem, ale ustępują samoistnie po kilku minutach lub godzinach, podobnie jak siniaki i niewielkie obrzęki. Z tego też powodu osoba, która zdecyduje się na taki zabieg może po nim poprosić lekarza o wystawienie zwolnienia L4 do pracy, aby w najbliższych godzinach i dniach po wykonaniu zabiegu nie musieć wychodzić z domu do pracy lub w jakiekolwiek inne miejsce.Podobne tematy