Zdrowie w Internecie

Witryna poświęcona zdrowemu i aktywnemu stylowi życia,modzie, ekologii i urodzie

Lifting twarzy – technologia HIFU zamiast skalpela

Lifting twarzy to zabieg, który pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu odmłodzenia. Jeszcze do niedawna takie rezultaty można było uzyskać tylko za pośrednictwem metod chirurgicznych. Najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej pozwoliły na opracowanie nieinwazyjnego liftingu z zastosowaniem ultradźwięków. Na czym polega odmładzanie skóry za pomocą technologii HIFU? Wyjaśniamy.

Lifting bez skalpela – w czym tkwi siła ultradźwięków?

HIFU, czyli ultradźwięki o wysokiej intensywności to jedna z najpopularniejszych obecnie metod liftingu twarzy. Pozwala na napięcie i ujędrnienie skóry bez naruszenia ciągłości naskórka. HIFU dociera głębiej w skórę niż inne zabiegi niechirurgiczne. Ultradźwięki generowane przez urządzenia działające w technologii HIFU działają głęboko, docierając aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Jest to więc bezpieczniejsza (i tańsza) alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy.

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i zdolność regeneracji kolagenu w skórze. Technologia HIFU koncentruje się na warstwach skóry, odpowiedzialnych za produkcję tego białka, czego efektem jest napięcie i uniesienie skóry. Działanie HIFU opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów, dlatego jego efekty prezentują się bardzo naturalnie, ale też mogą różnić się w zależności od osoby czy rodzaju skóry.

Na czym polega lifting twarzy Ultraformer III?

Na rynku dostępnych jest kilka urządzeń, umożliwiających ultradźwiękowy lifting twarzy, jednym z nich jest dostępny w warszawskiej Klinice Miracki Ultraformer III. Zabieg tym urządzeniem jest mało bolesny. Dla komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie w postaci żelu anestetycznego. Lifting HIFU jest zabiegiem termicznym – obkurczanie i stymulacja do namnażania nowych włókien kolagenowych następuje poprzez rozgrzanie tkanki do temperatury 65-75°C. Zabieg obejmuje najczęściej linię żuchwy, szyję i górną część twarzy. Ultradźwięki penetrują skórę oraz tzw. SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System), czyli układ mięśniowo-powięziowy utrzymujący twarz i szyję we właściwej pozycji. W działaniu Ultraformer III niezwykle ważna jest bardzo zaawansowana kontrola głębokości działania fal ultradźwiękowych. To przede wszystkim od niej zależy bezpieczeństwo i skuteczność terapii. W zabiegach na twarz wykorzystuje się głowice o głębokości działania 1,5, 3,0 oraz 4,5 mm. Na skutek koagulacji tkanek skóra ulega intensywnej przebudowie termicznej, która może trwać do około 2-3 miesięcy.

Efekty liftingu HIFU

Korzystając z technologii ultradźwiękowej, osiągniesz naturalny i niechirurgiczny efekt liftingu twarzy i napięcia skóry bez blizn, siniaków, bólu i czasu rekonwalescencji. Zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg, aby uzyskać oczekiwane efekty. HIFU umożliwia efektywne odmładzanie twarzy bez skalpela, obejmujące:

  • redukcję zmarszczek,
  • konturowanie środkowej części twarzy,
  • redukcję fałdów nosowo-wargowych,
  • redukcję podwójnego podbródka,
  • podkreślenie linii żuchwy,
  • uniesienie powiek, policzków i brwi,
  • wygładzenie skóry,
  • odmłodzenie dekoltu.

Ponieważ działanie HIFU opiera się na naturalnych procesach zachodzących w skórze, na jego efekty trzeba trochę poczekać. Pełne rezultaty można zauważyć po 3-6 miesiącach. Skóra jest zrewitalizowana na stałe i zasadniczo nigdy nie wraca do poprzedniego stanu. Oczywiście proces starzenia się skóry postępuje, jednak ma on dzięki zabiegowi HIFU łagodniejszy charakter. Lifting twarzy bez skalpela można powtarzać co kilka miesięcy – dla zintensyfikowania efektów.W razie innych pytań dotyczących liftingu twarzy zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy